Bílá barva na zdech se vrací

Bílá barva je moderní snad pořád. Módní návrháři mají stále mnoho námětů, kde ji uplatnit, ať už v oděvních kolekcích, tak i mezi obuví. Odlišná situace však byla u bílé barvy malby stěn interiérů, ta nebyla v určitém období příliš žádaná, a mnozí z vás tu dobu pamatují. Začalo to krátce po sametové revoluci, kdy se trh začal sytit barevnými odstíny, a ty se pak úspěšně nabízely zákazníkům mezi profesionálními malíři. Lidé poptávali oranžovou, růžovou, někde vítězila modrá a zelená nebo žlutá. Odstíny byly méně syté, což podtrhovalo volnější styl, ale také výraznější, tak trochu v duchu konzervativních šlechtických sídel.

malba ložnice

Doba se však posunula o tři desetiletí kupředu a poněkud se změnil i vkus či náhled na barvy stěn. Začíná se opět prosazovat čistě bílá malba, jejíž výhody jsou nepopíratelné:

Hodí se ke všemu – s bílými stěnami nakombinujete v podstatě veškeré typy nábytku, od rustikálního, až po ultra modernu. Bílá ostře kontrastuje vlastně se vším a hlavně v tomto případě nechá vyniknout dřevěnému masivu, pastelově barevným kobercům, výrazně barevným dlažbám se zajímavým vzorem, všem typům svítidel, závěsů, rolet, žaluzií a dalších bytových doplňků.

na bílo vymalovaný pokoj

Bude to levné – kdo chce ušetřit, má možnost právě zde, neboť odpadají investice do barev i jejich tónování. Snazší je to i s opravami malby, pokud ji časem někde poškodíte, namíchat opět přesný odstín barevné malby je totiž velmi obtížné vzhledem k tomu, že malba na stěnách časem ztrácí na své barevnosti.

Můžete si vymalovat sami – nemusíte být zrovna malířem pokojů, abyste to zvládli s čistě bílou. Ta může být běžná, anebo sněhobílá, a na trhu je dostatek přípravků, s nimiž zaznamenáte úspěch. Nemusíte rozlišovat stěny a strop, s bílou zkrátka jednoduše vymalujete celý byt, můžete použít váleček, malířskou štětku, anebo využít tlakovou láhev se stříkací pistolí.