Dovolená v České republice

Dovolená v České republice může být taky velmi příjemně prožitá. Bez toho abyste museli ujet stovky kilometrů, můžete zažít krásnou dovolenou plnou zážitku. Naše republika nabízí nespočet možností, jak si užít svou dovolenou jak v létě , tak i v zimě. Každý si zde určitě přijde na své. Můžete zažít dovolenou u vody, ale i dovolenou plnou sportů. Příroda v Česku, na Moravě i ve Slezsku je velmi rozmanitá. Nachází se u nás spousta krásných míst, které můžete navštívit. Pokud se rozhodnete pro dovolenou, jistě by bylo pěkné ubytovat se v některém z národních parků či přírodních rezervací.

 

Stan

 

Například je velmi oblíbené České Švýcarko nebo Český ráj. Samozřejmě naleznete spoustu krásných míst, ale tyto mají spoustu k nabídnutí. Naleznete zde místa, která můžete objevovat klidně celý týden. Můžete objevovat krásy hor, jako například Pravčickou bránu, Tiské skály, Edmundovy soutěsky, ale také navštívit rozhledny, hrady a zámky. Česká republika je ráj pro turismus. V každých horách naleznete spoustu možností pro ubytování a nekonečně mnoho výletů v okolí.

 

Skála

 

Velmi krásná dovolená může být také například v Jižních Čechách u nádrže Lipno. I v této oblasti naleznete spoustu vyžití. Příjemné koupání, vyjížďky na kole nejen pro profesionální jezdce ale i amatéry, kola si lze zapůjčit i na místě. Můžete se projet na loďkách a mnoho dalšího. Ubytovat se můžete v některém z kempů v těchto oblastech či v nějakém penzionu, tyto formy ubytování jsou ty levnější, ale můžete získat spoustu krásných zážitků. Takové stanování či spaní v chatkách v kempu je dnes poměrně i příjemným pobytem, díky vybavenosti kempů. Naleznete tam jak sociální zařízení, tak jistě i nějakou tu společnou kuchyňku, kde si můžete připravit sami nějaké to jídlo. Kempy však také nabízí stravu na místě, ať už se jedná o snídaně nebo i polopenze. Nemusíte jezdit daleko, ale i tak můžete zažít dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.