Jak vybavit obývací pokoj a co všechno by v něm mělo být? Je to snadné!

Chcete vybavit obývací pokoj a přemýšlíte, co všechno by v něm mělo být? Obývák patří k nejdůležitějším místnostem v bytě, a proto si na něm dejte záležet.

Jak vybavit obývací pokoj a co všechno by v něm mělo být? Je to snadné!

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších částí každého bytu nebo domu. V obýváku přijímáme návštěvy, odpočíváme v něm po celém dni společně s celou rodinou a proto chceme, aby byl účelně i příjemně vybavený. To však nemusí být vždy úplně snadné, zvláště pak v případě, že vás trápí nedostatek prostoru. I to se ale dá řešit velmi efektivně. Stačí mít vhodnou inspiraci.

pexels-photo-256514

I když není místo

Obecně to mají prostory s dostatkem místa snadnější. Dnes si ale ne každý může dovolit bydlet ve velkých prostorech, kam se vejde všechno a ještě něco na víc. Vybavování místností v domácnosti vám pak mohou zkomplikovat i finanční záležitosti, to známe asi všichni. Dnes se často setkáváme i s případy, kdy v bytě zcela obývací pokoj chybí a jedna místnost vydá i za tři různé pokoje. I tohle se ale dá velmi efektivně řešit, stačí vědět, na koho se obrátit. Pokud můžete, nechte si poradit nebo se alespoň inspirujte návrhy obývacích pokojů Bydesign. To vám může pomoci odstartovat velkou změnu.

pexels-photo-271816

V obývacím pokoji by samozřejmě neměla chybět pohovka nebo v ideálním případě velká sedací souprava. Samozřejmostí je dnes i televize, konferenční stolek nebo obývací stěna, která dotvoří celkový dojem z obýváku. Obývacímu pokoji sluší dekorace a svíčky a samozřejmě rodinné fotografie nebo cokoliv, co vám bude dělat radost. Nezapomeňte, že sedací souprava by měla být dostatečně velká na to, aby se na ní mohla najednou vejít celá vaše rodina.

Investice, které se vyplatí

Nebojte se investovat do kvalitního nábytku, který vám vydrží po mnoho let, protože rekonstrukce a vybavování obývacího pokoje jsou poměrně náročné disciplíny, které jistě nechcete opakovat příliš často. A co dělat, když je místa skutečně málo? Řešte to, rozkládacími a skládacími prvky, sedací soupravou, která se přes den promění v oázu klidu pro vaši rodinu a v noci bude pohodnou postelí. Dnešní moderní nábytek dává možnost skvěle si vybavit i opravdu malinkatý byteček.

Pro svůj dobrý pocit udělejte cokoliv, i kdyby to znamenalo vzepřít se aktuálním trendům. Jen vy se musíte cítit ve svém obýváku co nejlépe!