Jaké je nejlepší důchodové spoření?

Asi každý z nás si představuje, že bude mít v důchodu klidný život. Konečně budeme mít čas na své koníčky a záliby a budeme si moci užívat po životě naplněném prací. Avšak pro mnoho lidí je tento sen realitě poměrně vzdálen.

Důvodem je výše důchodu. Ta se počítá z platu, který za svůj život vydělávali. A zde leží jádro problému: mnoho lidí vydělává tak málo, že jim to stěží stačí na živobytí. Částka, kterou dostanou jako starobní důchod je pak ještě menší, neboť se počítá, že staří lidé mají menší výdaje – nemusí například denně jezdit do práce.

duchod1

To ovšem znamená, že pokud stěží přežívali předtím, nyní budou skutečně bojovat, aby se svým důchodem vyšli. A to rozhodně není onen poklidný důchod, který si představovali a zasloužili. Musí to ale tak skutečně být?

V dnešní době se poměrně dost popularizují nejrůznější způsoby, jak si ušetřit na penzi. A jedním z nich je i důchodové spoření https://www.moneyworld.cz/kategorie/sporeni/. Zde si budete měsíčně ukládat určitou částku, kterou si pak vyberete při nástupu do důchodu. Pokud si jej založíte brzy, můžete našetřit poměrně velkou sumu peněz, samozřejmě také v závislosti na tom, kolik si tam měsíčně budete posílat.

duchod2

Jistě, můžeme se ptát, jaký je rozdíl, když ty peníze ukládáme na tento spořicí účet, nebo je dáváme doma do kasičky. Princip je stejný, ne?

Popravdě, je zde hned několik rozdílů. Tím největším je pak fakt, že na důchodové spoření dostáváme měsíčně určitou částku i od státu. To znamená, že pokud tam měsíčně posíláme peníze, další peníze nám tam pošle stát. Na konci tak dostaneme větší množství peněz, než jaké jsme tam vložili. A to se rozhodně vyplatí.

Dalším rozdílem je fakt, že si tuto částku nemůžeme vybrat kdykoliv chceme. Již při sjednávání si určíme dobu, kdy si ji budeme moci vybrat. To také znamená, že nebudeme v pokušení tyto peníze utratit dříve. Budou tedy skutečně sloužit ke zlepšení důchodového života. Přesně jak k tomu byly určeny.