K čemu se používají plováky do bazénu

Asi jen málokdo zná lepší pocit, než se v létě ponořit do chladivé osvěžující vody bazénu. I to je koneckonců důvod, proč jej najdeme na mnoha pozemcích, ať už u rodinného domu či u chaty nebo chalupy. Avšak pokud nemáte jen malý nafukovací typ, pak víte, že mít bazén není zrovna jednoduché.

V podstatě se jedná o neustálý boj s řasami, sinicemi a napadanými nečistotami o udržení dostatečné kvality a čistoty vody. To je zvláště důležité, pokud máte v rodině někoho, kdo trpí ekzémem či alergií nebo má zkrátka jen citlivou pokožku.

bazen8

Není tedy divu, že se v obchodech prodávají nejrůznější pomůcky, které nám mají tento úkol usnadnit. Některé z nich jsou tak samozřejmé, že je najdeme prakticky u každého bazénu. Sem patří například filtrační zařízení či síťka na dlouhé násadě pro vybírání nečistot.

Pak jsou ovšem i takové, jejichž účel nemusí být na první pohled zřejmý a o jejichž výhodách mnoho lidí pochybuje. Příkladem mohou být plováky do bazénu. Jedná se o nejčastěji plastové pouzdro, konstruované tak, aby se nepotopilo. Slouží k tomu, abychom do něj vložili chlorovou či jinou tabletu. Zde se však nabízí otázka, zda je to skutečně tak výhodné – nestačí ji jen hodit do vody?

bazen9

Jistě, na první pohled se může zdát, že se jedná o zbytečnost. Avšak je potřeba si uvědomit několik skutečností. Tou hlavní je, že chlor má za úkol především potlačovat růst řas a sinic. A ty se nejčastěji tvoří na hladině. To je koneckonců pochopitelné, vzhledem k tomu, že právě tam je voda nejteplejší, je tam nejvíce slunečního světla a je i nejvíce okysličená.

Pokud však hodíme chlorovou tabletu jednoduše do vody, potopí se ke dnu. To znamená, že jak se bude postupně rozpouštět, největší koncentrace chloru bude právě tam. A vzhledem k tomu, že tam je řas minimum, bude většina z toho nevyužita.

Plovák pak představuje https://www.databazeknih.cz/knihy/pani-grimmova-se-predstavuje-aneb-pripad-zapomenute-vrazdy-261086 způsob, jak nechat tabletu působit tam, kde je nejvíce potřeba. To mimo jiné znamená, že se její účinek zvýší – a to se rozhodně vyplatí.