Muži v posilovně

Před první návštěvou továrny na hezká těla, jak se s humorem posilovnám přezdívá, je potřeba se seznámit s nezbytnými informacemi. Které usnadní první kroky mladých mužů na cestě k vysněné postavě. Nejdůležitější zjištění je potřeba udělat ještě před prvním návštěvou posilovny a je jediné. A to, jestli bude dotyčného pohyb bavit. Protože kolem fitness panuje mnoho předsudků, je potřeba cvičební nálož na vlastní kůži vyzkoušet. A až poté se rozhodnout pro pravidelné tréninky. Které vedou k vysněné postavě. I tady platí, že v počátku méně znamená více. Tři tréninky týdně jsou ideální pro všechny, kteří se rozhodnou vytrvat a nepřepálit začátek.

Trénované tělo mladého muže

Doporučováno je začít s cviky, u kterých je využita vlastní hmotnost těla. Zátěž zvyšovat pozvolna a náročné cviky zařadit až po zvládnutí správné techniky. Rytmus, který si do cvičení mladí muži vnesou, zvyšuje pravděpodobnost, že ho dodrží. Tréninky je tak vhodné plánovat až měsíc dopředu. Najít si parťáka, se kterým lze cvičení sdílet, je výhrou. Nejen v úvodu, kdy se začíná, ale podrží se i ve chvílích, kdy se tomu druhému moc nechce. V případě, že pro nedostatek času posilovnu nelze navštívit, je vhodné si dopřát alespoň krátký, dvacetiminutový trénink v domácím prostředí. Protože na cestě k vysněné postavě se každý pohyb se počítá. Vytvořit si vlastní tréninkovou rutinu je základním kamenem pro úspěšné zvládání stanovených cvičebních úkonů. Vždycky by měla obsahovat základní zahřátí, po kterém následuje dynamické protažení, s následující posilovací částí. Zakončenou statickým protažením celého těla. 

V posilovně s přítelkyní

Pokud padne rozhodnutí začít s posilováním těla ve fitness centru, je potřeba se před první návštěvou vybavit vším potřebným. Do tašky zabalit tričko nebo tílko z prodyšného materiálu, sportovní kraťasy a tenisky s vhodnou podrážkou. Fitness rukavice vítají všichni při zvedání činek. Zabraňují tak nechtěnému vzniku mozolů. Ručníky jsou sice v mnohých posilovnách nabízeny k zapůjčení. Ale je možné si přinést i vlastní. Sprchový gel a deodorant jsou ve výbavě všech návštěvníků fitness centra samozřejmostí. Očistná sprcha je po dvouhodinovém tréninku nezbytná. Zapomenout by se nemělo ani na láhev s vodou. Úplně stačí čistá, natočená z kohoutku. Která zajistí občerstvení i během cvičení.