Nové zážitky u hry

Odpíraného největší krajíc. Tak by se dal, nazval rozmach počítačových her po Listopadu 1989. Ale i do listopadu zde byly skupiny toužící po počítačové zábavě všeobecně. Povědomí v době socialistického zřízení v Československu nebylo velké a vycházelo z nemnoha návštěv mladých lidí za železnou oponou, kteří po návratu nadšeně reportovali kamarádům, že viděli super hry, v tu dobu pravděpodobně Nintenda apod. V osmdesátých letech i zdejší soudruzi museli připustit, že na digitalizaci a computerizaci něco bude a není to jen další provokace prohnilého západního světa.

PC

Strana dala zelenou a byly vyvinuty první PC, IQ 151. Jeho možnosti byly na dnešní dobu směšné, ale tehdy to byl pro mnohé vrchol vědeckého výzkumu, vidět na černobílém monitoru o velikosti malé šatní skříně, se trhavě pohybovat hada, coby průkopníka počítačových her u nás.

V osmdesátých letech zde byla i skupina okolo tzv. Světských, spojených s cirkusy, poutěmi a zábavním byznysem té doby, která zcela nechtě vytvořila podhoubí pro lidi zapálené do IT techniky a jak zaujmout lépe mladého člověka, než zábavnou formou. Mnozí rodiče tehdejších pubescentů, nikdy nezjistili, proč se jim ztrácelo tolik drobných mincí z oblečení. Bylo to prosté. Tato skupina, která vždy vynikala více než vzdělaností, obchodním duchem a i za tvrdého socialismu si dokázala, nejen vytvořit, ale i udržet svou svobodu v životě i podnikání, dovezla ze západu první videohry a vytvořila fenomén té doby. Umístili je do svých maringotek a začali objíždět města a některé se staly stacionárními. Naprostá nemožnost, vlastnit v tu dobu PC, byla zárukou hromadného zájmu mladých, seznámit e s touto, pro nás novinkou.

hry

Politické poměry se změnily, PC se staly dostupnými pro všechny a požadavky na počítačové hry se dotazy na úroveň, kde je již velmi tenká hranice mezi realitou a skutečností. Z počítačových her se stal jeden z nejvýnosnějších byznysů a jsou sociální skupiny, které se živí, nejen vývojem těchto her, ale jejich hráním, v němž se pořádají dnes již soutěže na úrovni Mistrovství světa a o odměnách v tomto, dnes již uznaném sportu, si může většina ostatních sportovních odvětví nechat jenom zdát.

Stejně tak jako se zvyšuje herní základna, tak se zvyšují i požadavky na herní kvalitu. Nároky na připojení, grafiku a další skutečnosti ovlivňující kvalitu a konkurenceschopnost, daly vzniknout společnostem a firmám, které jim toto bezezbytku umožňují, formou hostingu. Jedem z nejhranějších titulů Minecraft můžete přes náš Minecraft hosting využívat i vy. Je pro vás připraveno množství variant, co do ceny, tak i do obsahu.

Množství příjemně prožitých chvil u hry Minecraft vám přeje náš kolektiv.