Probuďte v sobě kreativitu

Inspirujte se u dětí

Každý se narodí s jistou dávkou kreativity. Nejvíce ji mají děti. Když se na ně podíváte, co jsou schopni vymyslet nebo jak přemýšlí, dáte mi za pravdu. Jejich mozek ještě není zatížen starostmi, stereotypy a povinnostmi. Bohužel s věkem naše kreativita klesá. Ale poradíme vám tipy, díky kterým ji v sobě opět probudíte.

Kreativita je soubor tvůrčích činností, při kterých vznikají nové, originální věci. Kreativní člověk umí řešit problémy neobvyklým způsobem. Hledá zajímavá řešení. Obě jeho mozkové hemisféry spolu spolupracují a nezřídka pracuje v tvůrčích oborech jako malíř, spisovatel, řečník, marketér a tak dále. 

kreativita

Tvořivost a jistá hravost se dá aplikovat i v běžném životě. Benefitem pro vás bude větší sebevědomí, spokojenost, menší strach z neúspěchu, posílení mezilidských vztahů a rozvíjení vaší vlastní osobnosti. 

Malé každodenní změny

Nabuďte svůj mozek tím, že každý den zkusíte něco nového. Mohou to být i maličkosti. Jeďte jinou cestou do práce, místo tolik milovaných lasagní si uvařte ovocné knedlíky a večerní aerobik vyměňte za badminton. Narušte každodenní stereotyp.

Příroda a odpočinek

Ty nejlepší nápady nás obvykle napadají pokud je mozek takzvaně ve stavu flow. Vše plyne, nic neřešíte. Choďte často do přírody, sama a nad ničím nepřemýšlejte. 

Tip: vezměte si s sebou zápisník na nové nápady

popisovač

Tvoření

Jako malá jste tak ráda malovala. Ale kvůli poznámkám, že malířka z vás nikdy nebude jste se svého koníčku nakonec vzdala. Odhoďte strach a začněte znovu. Není žádný limit co je špatné a co dobré. Kreslete pro radost, přihlaste se na kurz. Najednou zjistíte, že byste se chtěla naučit vázat květiny, šít svatební šaty nebo krasopisně psát. 

Inspirace z okolí

Využívejte na maximum sociálních kontaktů. Poslouchejte, co vám kdo říká. Když vám kamarádka vypráví zážitky z dovolené, nepřemýšlejte během toho co uvaříte dětem k večeři. Každý s kým trávíte čas může přinést zajímavou myšlenku, nápad. Mějte oči otevřené a naslouchejte.