Seychelské ostrovy jsou oázou klidu

Na Seychelské ostrovy se sjíždí především lidé, kteří si potřebují pouze odpočinout. Je to ale veliké škoda, neboť ostrovy nabízí mnohem víc.
Zážitkem pro turisty může být už jen cesta z letiště do pohodlného hotelu. Silnice na Seychelách jsou neuvěřitelně úzké a ještě k tomu samá zatáčka. Jako bonus tyto silničky se zákruty vedou nad hlubokými roklinami.
Dopravní nehody tu jsou však výjimečně a podobné je to i s kriminalitou. Jeden zločin za rok je na Seychelách opravdová rarita, ani krádeže zde nehrozí. Místní obyvatelé to vysvětlují tím, že hlavním důvodem je vysoká životní úroveň domorodého obyvatelstva.

ostrov

Drahý ráj

A to je pravda. Zdravotnictví i vzdělání mají lidé na Seychelách zadarmo. Zdejší státní pokladnu vydatně živí turismus a Seychelská vláda chce, aby to tak zůstalo i nadále, a Seychely byly To je také hlavním důvodem, proč jsou Seychely tak drahé. Za kilo pomerančů zde zaplatíte v přepočtu sto osmdesát korun. A to nemluvíme o přenocování v hotelu, kde za jednu noc zaplatíte rovných šest tisíc korun. Seychely drží tyto ceny nahoře úmyslně, aby odradily chudé turisty a zůstávaly lákadlem pouze a jedině pro movité návštěvníky ostrovů v oblecích od Versaceho. Protože díky nim se mají lidé na Seychelách velmi dobře a ostrovy si tím také udržují nálepku luxusní země.

moře

Gigantické želvy

Na Seychelských ostrovech nenajdete města přecpaná obchody, restauracemi a zábavními nočními podniky, protože toto není prioritou ostrovů. Seychely mohou nabídnout mnohem více, a to je jedinečnost přírodních úkazů. Zmíníme, že právě Seychely proslavily zejména jejich:

seychely

Ø Nevšední žulové balvany.
Ø Gigantické želvy, a je jich tu pětkrát více než na Galapágách.
Ø Plod kokosovníku, známý svým erotickým tvarem. Je to také největší druh ořechu na světě. Na rozdíl od běžného kokosu však není jedlý.

4/5 - (2 votes)