Umístit na zahradu bazén není nic složitého

Pořídit si bazén je naprosto skvělý nápad. Takové rozhodnutí vám přinese celou řadu výhod, které si budete moci užívat již v následující letní sezóně. A protože se léto kvapem blíží, tak neváhejte a zajistěte si své soukromé domácí lázně i vy.

lehátko na opalování

Pořídit si bazén vlastně není nic složitého. Tedy alespoň v případě, že nebudete příliš nároční a spokojíte se třeba s tou nejjednodušší variantou v podobě nadzemní nádrže s nafukovacím límcem. Tu si můžete koupit již za pár tisíc korun, a pokud zrovna narazíte na nějakou zajímavou prodejní akci, tak dokonce i levněji. A můžete si být jisti tím, že takové koupě nebudete v žádném případě litovat. Za pár peněz získáte skvělou letní relaxaci, a pokud máte ještě navíc děti, tak si můžete být jisti tím, že díky bazénu bude o jejich zábavu postaráno, neboť veselé vodní radovánky je spolehlivě zabaví na celé léto.

piknik u vířivky

Ovšem vraťme se k tomu, co taková koupě bazénu obnáší. To první a zásadní, co musíte udělat, je se rozhodnout, o jak velký bazén máte zájem. Bude se to jistě odvíjet od vašich prostorových a finančních možností. Zatímco stavba podzemní nádrže může být náročná, u nadzemního bazénu se žádných složitostí obávat nemusíte. Prakticky ho můžete umístit téměř kamkoli vás napadne, a pokud vám vybrané místo nebude zcela vyhovovat, tak není nic snazšího než jej v příští sezóně o kus posunout. Zkrátka nadzemní nádrž můžete vždy umístit tam, kde se vám to nejvíce hodí.

pozadí vody

Ani příprava terénu před umístěním nadzemní nádrže není nijak složitá. Stačí vybrat to pravé místo, které vysypete pískem, a poté nakryjete geotextilií https://www.chlorito.cz/geotextilie. Ta zabrání přímému kontaktu bazénové folie s terénem a výrazně tak prodlouží životnost bazénu. Následně už stačí jen na geotextilii položit bazén, který napustíte a vše je hotovo. Je to tedy opravdu maximálně snadné.