Výhody přírodního materiálu skříní, stolů, komod a postelí z masivu borovice

Opracování povrchu – opracovat povrch měkkého i tvrdého dřeva dovedou vysokoobrátkové stroje naprosto dokonale. Desky, prkna a latě jsou rovné, hladké a mají zaoblené rohy a sražené hrany a tím se odlišují od desek z lisovaných pilin – dřevotřísky. Hrany dřevotřískových desek musí být vždy ostré, aby k nim dobře přilnula vrstva lamina nebo dýhy. Rovné hrany však vypadají příliš lacině a hrubě a jsou i potenciálně nebezpečné při nárazu jakoukoli částí těla.

bílá ložnice

Každý kus je originál – neexistuje žádný dřevěný výrobek, který by se svými letokruhy shodoval s jiným, tato jedinečnost je srovnatelná s otisky prstů na dlaních a chodidlech. Každá kresba navíc vyjadřuje životní cyklus stromu a podvědomě ji vnímáme jako něco přirozeného, co je součástí přírody a nás samých. Zatímco povrch lamina vnímáme pouze jako uměle vytvořenou imitaci, napodobeninu, ať už je zhotovena sebelépe. Je to asi, jako kdybyste seděli v restauraci a namísto chutného jídla vám donesli jeho fotografii pořízenou v kuchyni.

Zdravotní benefit – dřevěné piliny se lisují pod tlakem a spojují syntetickou pryskyřicí s obsahem formaldehydu. Ten se postupem času odpařuje a uniká do okolí a může způsobit zdravotní potíže, zvláště dětem, seniorům a alergikům. Nic takového nenajdete v nábytku z masivu, ten je pouze povrchově upraven polyuretanovým lakem nebo krycí barvou a ty po zaschnutí vytvrdnou a neuvolňují do ovzduší žádné výpary.

ustlaná postel v ložnici

Dobře se sladí s prostředím – přírodní postele z masivu borovice, komody, skříně a stoly se výborně hodí do každého prostředí, ať už se jedná o dětský pokoj, ložnici, pracovnu, nebo obývák. Ideální jsou v kombinaci s jednobarevným kobercem a malbou stěn laděnou do světlých tónů, nejlépe čistě bílou, případně do všech odstínů pastelových barev. Barva přírodního dřeva dobře vynikne zvláště u modré nebo zelené barvy ostatních bytových doplňků.