Zanedbáváme své kulturní vyžití

Řekněme si to upřímně, kolikrát do roka máme čas na to zajít si do kina, kávu s přáteli nebo s rodinou na zajímavou výstavu našeho oblíbeného malíře. Jsme neustále v práci a ve stresu a na takové věci si nedokážeme najít čas. Často je vstupné na takové akce poměrně drahé, tudíž nemůžeme jít i z finančních důvodů.

baletní vystoupení
Koncerty

Většina z nás již určitě alespoň jednou na nějakém koncertě byla. Ať už se jednalo o vystoupení folklórního sboru na vesnici nebo vystoupení Michaela Jacksona. Koncerty mají své odpůrce i příznivce, nicméně jako Česká republika nemáme úplně štěstí na množství zahraničních hostů. Velmi oblíbeným místem pro pořádání koncertů a muzikálů je O2 Arena, Eden, Tipsport arena či Forum Karlín s Lucerna Barem. Cena lístků je nejvyšší u koncertů pořádaných v O2 Areně.


Divadla

Do divadla se dostaneme častěji, avšak pouze ve větších městech. Nabídky představená jsou mnohdy velmi nudné, hrají se stále staré hry pořád dokola. Divadlo je ale stále přístupnější než koncerty, především svými příznivými cenami lístků, pokud tedy zrovna nejdeme do Národního divadla na Labutí jezero. Hezkým divadlem je Divadlo Minor, Na Fidlovačce či Štefánikovo divadlo.

prázdný kinosál
Kina

Vzhledem množství obchodních center je kin požehnaně. Kino najdeme téměř v každém obchodním centru, nejznámější jsou od společnosti CineStar či CinemaCity. Filmy jsou v Česku stále oblíbenější, brzy k nám chodí novinky a promítání je na vysoké kvalitě. Ceny jsou velmi příznivé. U nás si teď nově můžeme zajít i na 4D, které bylo donedávna jen v Anglii. Kina se těší vysoké návštěvnosti zhruba od roku 2009. Lidé velmi často tráví večery se svými přáteli v kinech, je to levná záležitost a navíc se kulturně obohatí. V kinech jsou po promítání někdy pořádány i různé diskuze o filmu s dramaturgy, samozřejmě pokud se jedn