Zrušte donášku a zlepšete svoje stravování

„Co si dneska dáme na večeři?“
„Nevím, nic se mi nechce vařit.“
„No tak si objednáme pizzu!“
Rozhovor, který někdy v životě měl snad úplně každý. Ono je někdy skvělé nic nevařit, zvednout telefon a nechat si přivést jídlo donáškou až pod nos. Komu by se to taky nelíbilo? Co je na tom ovšem poněkud trochu děsivé, je počet lid, kteří tohle nedělají „jednou za čas“, ale vlastně pravidelně a z občasné donášky jídla se tává pravidelná rutina.
hamburger na talíři
Možná, že pro někoho se zdá, že v tom není žádný problém, avšak opak je pravdou. Takováto změna životního stylu ve stravování může mít vliv nejen na zdraví, ale také na peněžní stav člověka.
Jednak donáška nebývá zrovna nejlevnější, a také se ve velké množství případů jedná, o poměrně nezdravé jídlo, které by člověk neměl jíst často. Samozřejmě najdeme také rozvor pokrmů, které jsou zdravé a v tomto případě je to v pořádku, ovšem, jakmile si začnete například i každý den objednávat pizzu, Čínu, indická jídla, hamburgery a další, odrazí se to obvykle negativně na vašem těle.
Mnoho mladých lidí už ani neumí pořádně vařit. Na studentských kolejích se živí polotovary, protože nemají prostor k pořádnému vaření, a když se pak vrátí zpátky do normálního domu s plně vybavenou kuchyní, tak nějak nevědí, co by přesně měli dělat a co je jednodušším řešením, než zvednout telefon nebo si najít internetovou stránku a objednat si oběd jednoduše domů?
žampionová pizza
Samozřejmě, že nejedná pouze o mladou generaci. Nejeden dospělý, který třeba i umí vařit, si chce „na chvíli“ oddechnout a vesele si objednává. Až se pak chvilkový odpočinek stane odpočinkem dlouhodobý a začnou se i dokonce projevovat problémy v podobě nadváhy, obezity až ke zdravotním problémům, kvůli nadměrnému příjmu tuků a dalších látek.
Zkuste příště, před tím, než vezmete do ruky telefon, pomyslet na své tělo a zdraví a místo oblíbené pizzy, sáhněte po kuchařce a udělejte si pravou, domácí a hlavně zdravější pizzu doma. Výhodou je, že si na ni můžete dát jakékoliv suroviny, vyjde vás levněji, ušetříte nějaký ten peníz a také se zdokonalíte v kulinářských dovednostech.