V každém soukromém podnikání hrozí minimálně čas od času ekonomické problémy. Každému z těch, kdo se tímto živí, může hrozit namátkou třeba pokles zájmu o jeho nabídky, špatná platební morálka odběratelů, vládní zákazy a omezení, nespolehlivost dodavatelů či zaměstnanců, výkyvy cen čehokoliv, co s tímto podnikáním souvisí, havárie, přírodní pohromy a podobně.
A tak si soukromí podnikatelé sice musí být schopni zajistit takové příjmy, které by zvládly uspokojit všechny jejich potřeby, musí si na sebe stůj co stůj vydělat, ovšem lehce se stane, že tomu tak není. A jak si jistě každý z nás lehce domyslí, není v případě nedostatku finančních prostředků vůbec o co stát. V tu chvíli totiž nemá takový soukromník z čeho žít, nemá čím financovat provoz své firmy, a to je v podstatě konec. Pokud se tedy nepodaří sehnat peníze někde jinde.
Ale kde jinde se dají sehnat peníze pro zajištění přežití soukromého byznysu? Pochopitelně je v tu chvíli jediným řešením půjčka. Což sice řešení být může, ovšem rozhodně to není nic snadného. Ono je totiž před získáním nějaké půjčky nezbytné přesvědčit jejího poskytovatele o tom, že se mu jeho peníze i s úroky zase vrátí. A to je pro podnikatele v nezáviděníhodné situaci hodně velký problém. Protože jak doložit skvěle vypadající daňové přiznání a velké příjmy, když to nevynáší? Kde vzít čisté registry dlužníků, když je v tísni tak snadné něco nesplnit a dostat se do nich?
A tak je nakonec jenom dobře, že existuje i nebankovní americká hypotéka. A sice z toho důvodu, že ta umožňuje získání půjčených peněz i těm, kteří by jinde neměli naději na úspěch. U ní se totiž dává do zástavy nemovitost, a právě díky této záruce má žadatel jistotu, že se po něm nebude požadovat splnění nesplnitelných podmínek. Díky oné zástavě je záruka, že se poskytovateli půjčené peníze vrátí, a tento tak nedělá drahoty a soukromníkovi půjčí.